DR. SÜLEYMAN GEDİK

1949 İstanbul doğumlu olan Süleyman Gedik, eğitimini İstanbul Alman Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlamış, doktor unvanını da aynı üniversiteden almıştır.

Kırk beş yıllık çalışma hayatı boyunca Dr. Gedik Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör kuruluşlarında, yurt dışı da dahil olmak üzere, üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Bu bağlamda, Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri Finansman ve Ticari işler Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Başkan Yardımcılığı, Sümer Holding A.Ş. Mali İşler ve Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı, Sümer Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sümerbank Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Özel sektör bünyesinde de, Pet Holding A.Ş.’nin Genel Koordinatörlüğünü, ve STFA Gurup Şirketlerinin Bağımsız Devletler Topluluğu Temsilciliğini yapmıştır. Dr. Gedik halen Türkiye Dış Ticaret Derneği (TURKTRADE) Genel Sekreteri olarak çalışmakta ve bu görevinin yanı sıra eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Dr. Gedik, A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinin lisans ve lisans üstü programlarında çeşitli dersler vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Süleyman Gedik, makro iktisat ve dış ticaret konularının ötesinde, müzik kuramı, bilgi kuramı ve estetik konularıyla da ilgilenmektedir.

 

*

Remember too keep the QUICK ACCESS, LANGUAGE and LOCATION BAR closed, before you preview/publish.

You can click on the bars to edit the content inside the expandable menus, and when you are done you can click again on the bars to close them.

 

*

Close the menu bars before preview/publish. That way you can make sure that they will not block the content on other pages.

To close, select the menu and uncheck the option that says: "Show lightbox parts while editing" .

To edit the menu bars again, you can check the same option and the submenus will show up.

HIZLI ERİŞİM

ÜYE KAYDI

SÜLEYMAN GEDİK

İSTANBUL - TÜRKİYE

İLETİŞİM ADRESİ

info@suleymangedik.com

ÜYE KAYDI

LANGUAGE

English

Deutsch

español

italien

français

日本人

OMNIA MUTANTUR